Бережіть себе і будьте здоровими!
Серпень 3, 2021

У шепетівській багатопрофільній лікарні відтепер працює кабінет мамографії

У нашій країні зберігається високий рівень захворюваності та смертності серед жінок від раку молочної залози. Щодня його діагностують у 50 жінок, щомісяця від цього захворювання помирають близько 750 пацієнток. Високий рівень смертності фахівці пов’язують з пізнім зверненням жінки до лікаря.

 

З серпня 2021 року  у консультативно-діагностичній поліклініці розпочав свою роботу кабінет мамографії.

 

Встановлена система рентгенівська діагностична Luna Mini (8100A) придбана за рахунок фонду соціально-економічного розвитку  (у сумі 1,7 млн. грн) та власні надходження (200 тис. грн). Кошти на придбання мамографа виділені за сприяння  Народного депутата України  Олексія Жмеренецького, його помічника Інни Тимощук та міського голови Віталія Бузиля.

 

Меблі придбано за кошти БО «Благодійний фонд Олександра Співака» (голова правління Тетяна Василик)

 

Дякуємо всім за допомогу!

 

Мамографія (мамографічне обстеження) –  рентгенографічне дослідження молочних залоз як основний об’єктивний метод діагностики захворювань, що застосовується при масових профілактичних оглядах (скринінгу), сприяє   виявленню раку молочних залоз у жінок старше 35-40 років на ранніх стадіях та  запобігає зниженню смертності від онкологічних захворювань на 50%.

 

Даний метод обстеження дозволяє виявити пухлинні утворення до їх клінічного прояву, тобто тоді, коли їх не можна визначити при пальпації.  Також мамограма може показати невеликі відкладення кальцію в молочній залозі, що може бути ранньою ознакою раку.

 

При постановці діагнозу на ранніх стадіях в 94% випадків рак грудей можна вилікувати.

 

Мамографію рекомендовано проходити усім жінкам  після 35-40 років 1 раз на 1-2 роки, а після 45 років –щорічно, а також:

 

  • жінкам будь-якого віку, у яких є підозра на пухлинні новоутворення, виявлені під час мануального огляду чи УЗД дослідженні;
  • жінкам будь-якого віку, у яких найближчі прямі родички мали/мають рак молочної залози.

 

Протипокази для проходження мамографії –  вагітність та лактація.

 

Мамографічне обстеження рекомендовано проходити на початку менструального циклу з 5 по 12 день від його початку. В цей період молочні залози не напружені, більш м’які, і дослідження не тільки менш чутливе, але і більш інформативне для лікаря.

 

Після проведення мамографії, отримані мамограми описуються кваліфікованим лікарем-ренгенологом.

 

 Станом на 01.08.2021 року  на обліку у лікаря-онколога КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня» перебуває  374 жінки ( в тому числі  12 від початку 2021 року).

 

Всіх жінок запрошуємо відвідати 18 кабінет консультативно-діагностичної поліклініки  та пройти мамографічне обстеження .

 

Міцного здоров’я всім!