Бережіть себе і будьте здоровими!
Квітень 5, 2019

Основні складові здоров’я ніг

Турбота про красу — завдання номер один для кожної жінки.

Проте краса – це, насамперед, здоров’я. І якщо у вас є ознаки того чи іншого захворювання, то все прекрасне сходить на нівець. Особливо якщо мова йде про варикоз – патологічне розширення вен, яке видно неозброєним оком. Хронічна венозна недостатність поширена настільки, що її зараховують до «хвороб цивілізації». Варикозна хвороба стала «платою людства за прямоходіння і вертикальний спосіб життя. Вона характеризується зміною току крові у венозній системі за рахунок порушення нормальної роботи клапанів вен, має спадкову схильність і тривалий, постійно прогресуючий перебіг. Підшкірні вени ніг набувають вигляду звивистих, розширених синюшних тяжів. На цьому тлі розвиваються трофічні розлади шкіри аж до утворення екземи і хронічних виразок, гострих тромбофлебітів.

Основними факторами ризику є:

-Спадкова схильність.

-Надмірна вага.

-Жіноча стать (жінки хворіють у 4-6 разів частіше, ніж чоловіки). ●Особливості праці (захворювання зазвичай виникає в осіб, робота яких пов’язана з тривалим стоянням на ногах: продавців, перукарів, робітники, заняття силовими видами спорту, важка фізична праця).

-Багаторазові вагітності.

-Гормональна контрацепція.

 

Деякі корисні поради:

-Дотримуйтесь режиму праці та відпочинку. Якщо змушені довго сидіти частіше змінюйте положення ніг і не сидіть нога на ногу, переступайте з ноги на ногу.

-Не приймайте гарячих ванн, не відвідуйте лазню і сауну; уникайте перегріву ніг і сонячних опіків.

-Режим харчування:  У щоденному раціоні має бути присутня велика кількість сирих овочів і фруктів. Вони містять клітковину, необхідну для зміцнення венозної стінки. Слід обмежити вживання жирних, гострих і солоних страв. Важливим моментом в дієті є профілактика запорів.

-Спорт: особливо корисні ходьба, прогулянки на велосипеді, лижний спорт, контрасні ванни для ніг. Шкідливо носити обтягуючий одяг, тісне взуття.

-Консервативні методи лікування (бинти, еластичний трикотаж, мазі,препарати-венотоніки) використовують як допоміжні методи.

Основним методом лікування варикозної хвороби вважається оперативне лікування.

Правильно виконана хірургічна операція в більшості випадків гарантує повне одужання. Впровадження лазерних апаратів привело до революції в лікуванні варикозної хвороби.