Бережіть себе і будьте здоровими!
Вересень 27, 2017

Контролюйте артеріальний тиск!

 

Гіпертонічна хвороба — найбільш поширене в світі серцево-судинне захворювання. У нашій державі зареєстровано понад 12 мільйонів тих, хто потерпає від високого тиску, практично кожна третя людина дорослого віку сьогодні страждає на гіпертонічну хворобу різної форми. І щорічно це захворювання виявляють в одного мільйона українців. Знають про свою проблему 65% українців, 45% починають лікуватися за наполяганням лікарів, а постійно контролюють свій тиск та лікуються хоча б протягом року лише 15% пацієнтів.

Специфіка недуги полягає в тому, що вона є хронічною і вимагає постійного прийому медикаментів.

Гіпертонічна хвороба дає серйозні ускладнення — інсульт, інфаркт міокарда, аневризми магістральних судин серця. Головна проблема на сьогодні – донести до пацієнтів, що гіпертонія – це діагноз, з яким можна жити десятиліття, не наражаючи себе на ризик серцевих нападів чи інсультів, але тільки за умови безперервного лікування під контролем лікаря.

Підступність хвороби в тому, що підвищений тиск (на перших порах) часто не дає особливих симптомів. Основними проявами хвороби є: головний біль, запаморочення, біль в ділянці серця, миготіння «комах» перед очима, зниження гостроти зору, набряки ніг, нудоту, шум у вухах, задишку під час фізичного навантаження, безсоння, дратівливість.

Нормальний рівень систолічного(верхнього)АТ у дорослих людей не перевищує 140 мм рт., а діастолІчного(нижнього)-90 мм рт. ст. Систолічний АТ, який досягає 140 мм рт. ст. і вище або діастолічний 90 мм рт.ст. і вище вважається артеріальною гіпертензією.

Корисними будуть поради всім, хто хоче правильно вимірювати свій артеріальний тиск:

1.Зручно сядьте та спокійно посидьте 7-10 хвилин перед вимірюванням артеріального тиску. Хвилювання, переохолодження, вживання кави, чаю, алкоголю, заняття спортом чи фізичної роботи дають хибні показники.

2. Під час вимірювання тиску найкраще сидіти на стільці з спинкою. Спина тримає опору. Рука, на якій        буде накладено манжетку для вимірювання тиску, повинна вільно лежати на столі так,щоб верхня її частина  розміщувалась впродовж тіла.

3. Правильно надягайте манжету для вимірювання артеріального тиску. Вона повинна
розміщуватись на 2 – 2.5см вище ліктьової ямки, рівно та щільно прилягаючи до поверхні
передпліччя.

4. Повторне вимірювання АТ на одній руці можна проводити лише через 2-3 хвилини.

ЯКЩО У ВАС Є ПІДВИЩЕНИЙ АРТЕРІАЛЬНИЙ ТИСК – ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ЛІКАРЯ!!!

Усім пацієнтам з гіпертензією потрібно правильно підібрати лікування, завдяки якому вдається не лише втримувати його рівень в межах індивідуальної норми, а й здійснювати профілактику серцевих нападів, інсульту. Безперечно, такі препарати може призначити тільки лікар – після ретельного обстеження, з’ясування причин розвитку хвороби, виявлення супутніх захворювань та врахування ліків, які ви вже приймаєте. Мільйони людей у всьому світі, як правило, постійно приймають лікарські препарати для зниження АТ, зберігаючи при цьому працездатність та ведуть активний спосіб життя.

Людям,які схильні до підвищеного АТ потрібно ретельно дбати про своє здоров;я.

Відмовтеся від шкідливих звичок-куріння та зловживання алкоголем,бо це дорога до інсульту. Вживання солі повинно бути обмеженим-не більше неповної чайної ложки в день. Поступово замініть у своєму раціоні сири, ковбаси, вершкове масло і сало продуктами рослинного походження та нежирної рибою. Знежирені молочні продукти дадуть вашому організму кальцій, але не піднімуть рівень холестерину в крові. Помірні регулярні фізичні навантаження будуть корисними для кожного.

Запам’ятайте! Нелікована гіпертонія впливає на якість вашого життя та скорочує його!

Переконайте тих, кого Ви любите і цінуєте, у необхідності контролювати артеріальний тиск щодня!